تعیین نمره چشم

تعیین نمره چشم توسط اپتومتریست

تعیین نمره چشم توسط اپتومتریست

تعیین نمره چشم توسط اپتومتریست

تعیین نمره چشم در این مجموعه توسط اپتومتریست متخصص و ماهر انجام می گیرد. همچنین برای تعیین نمره چشم توسط اپتومتریست از تجهیزات پیشرفته استفاده می گردد. به کار بردن دستگاه های مدرن سبب می شود که تعیین نمره چشم توسط اپتومتریست دقت بالایی داشته باشد.

بسیاری از کودکان زیر سه یا چهار سال به درستی توان نشان دادن جهت ها در روش سنتی و قدیمی را ندارند و نتیجه یا از دقت کافی برخوردار نیست یا بی نتیجه است. به همین دلیل علاوه بر تعیین نمره چشم توسط اپتومتریست، نیاز است تا به یک مرکز تخصصی که دارای تجهیزات به روز می باشد، مراجعه نمود.

سه موردی که توسط اپتومتریست سنجیده می شود و تعیین نمره چشم می گردد، نزدیک بینی، دور بینی و آستیگمات می باشد. هنگامی که مشکل شخص از نوع نزدیک بینی باشد، از علامت منفی هنگام تعیین نمره چشم توسط اپتومتریست استفاده می شود. در صورت که مشکل شخص مورد نظر از نوع دور بینی باشد، از علامت مثبت در کنار عدد مربوطه استفاده می شود. در صورت که هیچ علامتی به کار برده نشده بود، باز منظور دور بینی می باشد.

برای تعیین نمره چشم توسط اپتومتریست از روش های گوناگونی استفاده می شود. یکی از این روش ها استفاده از رایانه یا دستگاه اتوریفراکتومتر می باشد که با اندازه گیری نوری که از شبکیه چشم منعکس می شود، تعیین نمره چشم انجام می گیرد. به کار بردن فوروپتر و تعویض عدسی های متعدد برای رسیدن به عدد دقیق یکی از روش های متداول دیگر می باشد.

در روش مورد نظر که توسط اپتومتریست انجام می گیرد، یک دستگاه فوروپتر مقابل شخص قرار گرفته می شود و عدسی های مناسب بر روی عینک مخصوص قرار داده می شود و اپتومتریست با دقت به آن ها و دستگاه مورد نظر، نمره چشم شخص را تعیین می کند.

چند اصطلاح رایج در هنگام تعیین نمره چشم توسط اپتومتریست به کار برده می شود که شامل این موارد می گردند: OD یا RE به شماره چشم راست اشاره می کند. هر دو اصطلاح به یک چیزاشاره می کند و به کار بردن یکی از آن ها به انتخاب و سلیقه متخصص مربوطه برمی گردد.

عبارت OS یا LE نیز به نمره چشم چپ اشاره می نماید که توسط اپتومتریست مربوطه، تعیین می گردد. در این مجموعه می توان متناسب با نمره چشم شخص، عینک ها و لنزهای با کیفیت از برندهای مطرح و معتبر تهیه نمود.

مطالب مرتبط