نصب عدسی عینک

نصب عدسی عینک آفتابی

نصب عدسی عینک آفتابی

نصب عدسی عینک آفتابی از اهمیت فراوای برخوردار می باشد زیرا تابش نور فرابنفش خورشید می تواند به چشمان افراد آسیب برساند و اگر فرد مورد نظر در سنین کودکی یا سالمندی باشد این آسیب می تواند بیشتر نیز باشد. به همین جهت نباید از هر نوع عدسی که تیره است استفاده نمود و برای نصب عدسی عینک آفتابی داشتن استانداردهای مناسب ازضروریات می باشد.

به طور کلی عدسی عینک آفتابی به دو صورت شماره دار و بدون نمره می باشد. ولی از نظر ویژگی ها، عدسی عینک آفتابی در انواع مختلف موجود می باشد و در این مرکز نیز نصب می گردد که در ادامه ذکر می گردد.

عدسی پلاریزه یکی از انواع عدسی عینک آفتابی می باشد که نصب آن به دو صورت نمره دار و بدون نمره انجام می گیرد. عدسی پولاریزه در برابر تابش و بازتابش نور مقاوم است و از برخورد آن ها با چشم جلوگیری می کند. عدسی پولاریزه برای ورزش های آبی و در روزهای برفی بسیار مناسب است زیرا نصب این عدسی آفتابی از چشم به خوبی محافظت می کند.

عدسی کریستالی یکی دیگر از انواع عدسی عینک آفتابی است که برای متقاضیان نصب می گردد. این عدسی بسیار شکننده است و برای نصب در عینک آفتابی کودکان و نوجوانان و یا در هنگام ورزش توصیه نمی شود. عدسی کریستالی برای کسانی که شماره چشم بالایی دارند مناسب است زیرا می توان در انواع فشرده و نازک نصب شود.

یکی از انواع عدسی عینک آفتابی که نصب آن در این مرکز انجام می گیرد و بسیارمحبوب می باشد، عدسی زرد رنگ می باشد که به علت داشتن کنتراست بالا، توسط شکارچیان، خلبان ها، قایق سوارها، اسکی بازها و … کسانی که در بستر طبیعت فعالیت می کنند استفاده می شود.

همچنین نصب عدسی زرد در عینک های دید در شب نیز انجام می گیرد. نور زرد می تواند نور آبی خورشید را که در طولانی مدت به چشم ها آسیب می رساند، مسدود کند و از چشم ها در برابر آن محافظت کند.

عدسی پلی کربنات از بهترین انواع عدسی عینک آفتابی می باشد که در این مجموعه نیز نصب می گردد. این متریال در برابر شکستن مقاوم بوده و برای کودکان و نوجوانان و ورزشکاران و کسانی که فعالیت های پر تحرک دارند، بسیار مناسب می باشد. عدسی آینه ای نیز از انواع پرکاربرد و پر مصرف می باشد که برای روزهای آفتابی یا برفی که تابش و بازتاب نور بالا است توصیه می گردد.

مطالب مرتبط