نصب عدسی عینک

نصب عدسی عینک طبی

نصب عدسی عینک طبی

نصب عدسی عینک طبی

نصب عدسی عینک طبی در این مرکز با قیمتی مناسب و در انواع گوناگون انجام می گیرد. مشکلات بینایی نظیر دور بینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم در میان مردم بسیار رایج می باشد.

به همین علت نصب عدسی عینک طبی نیز از خدمات پر درخواست می باشد که به متقاضیان ارائه می گردد. این نکته بسیار اهمیت دارد که مرکزی که نصب عدسی عینک طبی در آن انجام می گیرد، انواع عدسی ها را متناسب با نیاز و سلیقه مشتری در اختیار داشته باشد. نصب عدسی عینک طبی هم برای عینک های قدیمی شخص و هم برای عینک های خریداری شده انجام می گیرد.

عدسی عینک از مواد گوناگونی تهیه می گردد ولی به طور کلی، شیشه و پلاستیک دو متریال پرکاربرد در عدسی می باشند. عدسی شیشه ای سنگین است، شکننده و آسیب پذیر است و پس از افتادن ترک می خورد.

با این وجود هنوز از شیشه در نصب عدسی عینک طبی استفاده می شود. به این دلیل که شیشه در برابر خط و خش مقاوم است و دیگر آنکه برای افرادی که شماره چشم بالایی دارند، با استفاده از شیشه می توان ضخامت عدسی را کاهش داد و برای نصب عدسی عینک طبی از شیشه فشرده استفاده نمود.

پلاستیک نیز از جمله متریال های پرکاربرد در نصب عدسی عینک طبی می باشد. یکی از نقاط ضعف عدسی پلاستیکی خش پذیر بودن آن است. با این وجود وزن عدسی ساخته شده از پلاستیک کمتر از نصف وزن عدسی شیشه ای است و استخوان بینی را آزار نمی دهد. از مزایای دیگر استفاده از پلاستیک در هنگام نصب عدسی عینک طبی، مقاومت بالای آن ها در برابر بخار می باشد.

در صورت تمایل از پلاستیک فشرده با ضریب انکساری بالا در هنگام نصب عدسی عینک طبی استفاده می گردد. عدسی پلی کربنات یکی دیگر از محصولاتی است که در هنگام نصب عدسی عینک طبی مورد استفاده قرار می گیرد. عدسی پلی کربنات مانند عدسی پلاستیکی خش پذیر می باشد و به پوشش ضد خش نیاز دارد. ولی مزیت بزرگ آن نشکن بودن آن است.

این عدسی از استحکام بالایی برخوردار بوده و می تواند قابلیت هایی مثل فتوکرومیک یا آنتی رفلکس داشته باشد و یا برای نصب در شماره ها بالا به صورت فشرده به کار رود و ضخامت کمتری داشته باشد.

عدسی تدریجی یا پروگرسیو نوع دیگری از این محصولات می باشد که برای افرادی تجویز می گردد که هم دچار دور بینی هستند و هم دچار نزدیک بینی. این عدسی در بخش بالا قابلیت دیدن دور را دارد و در بخش پایین برای دیدن نزدیک مناسب است.

مطالب مرتبط