چشم پزشکی

درمان تنبلی چشم بدون جراحی

درمان تنبلی چشم بدون جراحی

در این مرکز تخصصی درمان تنبلی چشم بدون جراحی و توسط پزشکان مجرب انجام می گیرد. تنبلی چشم یک بیماری است که به طور معمول ناشی از اختلاف شماره دو چشم می باشد. در این بیماری چشمی که قویتر است، بیشتر مورد استفاده مغز می گردد و چشم تنبل به مرور تنبل تر و ضعیف تر می شود.

در صورتی که تنبلی چشم به موقع تشخیص داده شود، بدون جراحی قابل درمان خواهد بود. بهترین سن برای درمان تنبلی چشم بدون جراحی، در کودک زمان سه تا پنج سال می باشد. ولی هر چه سن کودک بیشتر شود، درمان سخت تر خواهد بود.

تنبلی چشم می تواند بدون علامت باشد و یا با علائمی تشخیص داده شده و بدون جراحی درمان شود. مهم آن است که تمامی افراد به صورت دوره ای برای تشخیص وضعیت بینایی خود و کودکانشان به پزشک متخصص مراجعه نمایند. به ویژه در کودکان پیش از سه سال یا سه تا پنج سال گاهی کودک توانایی بیان کردن مشکل خود را ندارد و تنبلی چشم پنهان می ماند و فرصت درمان به موقع و بدون جراحی از کودک گرفته می شود.

مجموعه ای از عوامل وجود دارند که موجب تشخیص تنبلی چشم و درمان به موقع آن بدون نیاز به جراحی می گردند. سردرد، تاری دید یک چشم، دو بینی، کج کردن سر برای مشاهده چیزی، انحراف پیدا کردن چشم ها به داخل یا به خارج و … می توانند نشان از این مشکل داشته باشند.

روش های درمان تنبلی چشم بدون جراحی متعدد هستند و بستگی به شرایط فرد، سن او، میزان ضعف چشم ها، تشخیص و تجربه چشم پزشک دارند که در این مرکز بدون جراحی انجام می گیرند.

پچ چشم از جمله روش های درمان تنبلی چشم بدون جراحی می باشد که در آن چشم سالم را بسته و چشمی که ضعف بینایی دارد، مجبور به فعالیت خواهد شد. این روش درمان تنبلی چشم بدون جراحی ممکن است چند ماه زمان ببرد و باید زیر نظر چشم پزشک انجام گیرد.

عینک تصحیح کننده نیز برای اصلاح دور بینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم و درمان تنبلی چشم بدون جراحی تجویز می گردد. یکی دیگر از ابزار مورد استفاده پزشکان نیز استفاده فیلترها نیمه شفاف می باشد.

باید توجه شود که هیچ کدام از این روش ها به صورت سرخود نباید انجام گیرد و باید توسط چشم پزشک تجویز شود. متخصصین این مرکز همگی از مجرب ترین چشم پزشکان بوده و بدون جراحی اقدام به درمان تنبلی چشم می نمایند.

مطالب مرتبط